Dongguan Honghetai LCD Display Equipment Co.,Ltd.
Committed to the development of related products, processing, production, sales and so on




resolution:1920×1080









| Screen Size | 23.8'' |
| Panel Type | IPS |
| Structure Type | Flat Integrated Backlight |
| Resolution | FHD 1920×1080 |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Response Time | 8 (Typ.) (G to G) ms |
| OD Time | 5ms |
| Active Area | 527.04(H)×296.46(V) mm |
| Piexl Pitch | 0.2745(H)×0.2745(V) mm |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Typical Brightness | 230 cd/m² |
| Contrast Ratio | 5000 : 1 (Typ.) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Number of colors | 16.7M (8-Bit) |
| Color gamut (Based on CIE1931) | NTSC:71%, sRGB:96%, Adobe RGB:74%, DCI-P3:74% |
| Color Temperature | 9300 / 6500 / 5500 / User |
| Surface Treatment | Haze, Hard coating(2H) |
| I/O Ports | HDMI+VGA+Audio out+DC |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Adapter | 12V / 3A |
| Power Consumption | Max.:36W |
| Lamp Efficacy | NA |
| N.W | 2.742KG |
| G.W | 3.568KG |
| VESA Mounting | 75×75 mm |
| Height Adjustable Arm | NA |
| Tilt | -5°~15° |
| Accessory | HDMI Cable+Adapter+User Manual |
| Storage Temp. | -20ºC~60ºC |
| Working Temp. | 0ºC~40ºC |
| Working Humidity | 10~90%RH |
| Altitude | ≤5000m |
| Packing Dimension | 602(L)×122(W)×377(H)mm |
| 20GP Loading | TBD |
| 40HQ Loading | 2112EA |
| Warranty Period | 12 Months |
Contact us
Pay attention to our
LINK:
Dongguan Honghetai LCD Display Equipment Co.,Ltd. All rights reserved Copyright © 20097063 No Privacy statement Legal notices
【Site map】