Dongguan Honghetai LCD Display Equipment Co.,Ltd.
Committed to the development of related products, processing, production, sales and so on






resolution:3840×2160
| Screen Size | 28'' |
| Panel Type | IPS |
| Structure Type | Flat Module |
| Resolution | UHD 3840×2160 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 8/7 (Typ.) (Tr/Td) ms |
| OD Time | 5ms |
| Active Area | 620.928(H)×341.28(V) mm |
| Piexl Pitch | 0.16(H)×0.16(V) mm |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Typical Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) |
| Viewing Angle | 89 / 89 / 89 / 89 (Typ.)(CR≥10) |
| Number of colors | 1.07B (8-Bit+Hi-FRC) |
| Color gamut (Based on CIE1931) |
NTSC: 84%, sRGB:100%, Adobe RGB:82%, DCI-P3:86% |
| Color Temperature | 9300 / 6500 / 5500 / User |
| Surface Treatment | Haze 25%, Hard coating(3H) |
| I/O Ports |
HDMI2.0+DP1.4+DP1.4+USB2.0+ Audio out+DC |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Adapter | 12V / 4A |
| Power Consumption | On:≤25W, Standby≤0.5W, Off≤0.3W |
| Power Mode Indicator Light | Blue when power on, red in standby mode |
| On Screen Display | OSD 7 Language |
| Software | Low blue light, Flicker free, PC99, PIP, PBP |
| N.W | 5.10KG |
| G.W | 6.95KG |
| VESA Mounting | 100×100 mm |
| Height Adjustable Arm | NA |
| Tilt | -5°~15°(±2°) |
| Accessory | DP Cable+Adapter+User Manual |
| Storage Temp. | -20ºC~60ºC |
| Working Temp. | 0ºC~40ºC |
| Working Humidity | 10~90%RH |
| Altitude | ≤5000m |
| Packing Dimension | 705(L)×165(W)×440(H)mm |
| 20GP Loading | 500EA |
| 40HQ Loading | 1000EA |
| Warranty Period | 12 Months |
Contact us
Pay attention to our
LINK:
Dongguan Honghetai LCD Display Equipment Co.,Ltd. All rights reserved Copyright © 20097063 No Privacy statement Legal notices
【Site map】