Dongguan Honghetai LCD Display Equipment Co.,Ltd.
Committed to the development of related products, processing, production, sales and so on



resolution:1920×1080
| Screen Size | 32'' |
| Panel Type | VA |
| Structure Type | Flat Module (With Tempered Glass) |
| Resolution | FHD 1920×1080 |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Response Time | 6.5 (Typ.) (G to G) ms |
| OD Time | 1ms |
| Active Area | 698.4(H)×392.85(V) mm |
| Piexl Pitch | 0.36375(H)×0.37000(V) mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Typical Brightness | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000 : 1 (Typ.) |
| Viewing Angle | 89 / 89 / 89 / 89 (Typ.)(CR≥10) |
| Number of colors | 16.7M (8-bit) |
| Color gamut (Based on CIE1931) | NTSC:74%, sRGB:91%, Adobe RGB:76%, DCI-P3:76% |
| Color Temperature | 9300 / 6500 / 5500 / User |
| Surface Treatment | Haze 2%, Hard coating(3H) |
| I/O Ports | HDMI*2+DP*2+Audio out+DC |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Adapter | 12V / 5A |
| Power Consumption | TBD |
| Lamp Efficacy | RGB |
| N.W | 8.51KG |
| G.W | 9.90KG |
| VESA Mounting | 100×100 mm |
| Height Adjustable Arm | Optional |
| Tilt | -5°~15° |
| Accessory | DP Cable+Adapter+User Manual+Remote Control(Optional) |
| Working Humidity | 10~90%RH |
| Packing Dimension | 790(L)×165(W)×490(H)mm |
| 20GP Loading | 420EA |
| 40HQ Loading | 840EA |
| Warranty Period | 12 Months |
Contact us
Pay attention to our
LINK:
Dongguan Honghetai LCD Display Equipment Co.,Ltd. All rights reserved Copyright © 20097063 No Privacy statement Legal notices
【Site map】